суботу, 14 березня 2020 р.

Google-календар для дистанційного навчання

Доброго дня!
Хочу поділитися з колегами про просту організацію дистанційного навчання. Просту, легку і доступну для всіх.

Сьогодні думала, як подавати дітям матеріал, яку платформу використати....за годину розібратися і вирішила використати наступний спосіб.

Я є класний керівник 6 класу, маю групу у Viber. Тобто я кожного дня можу писати завдання по кожному предмету. Але для цього мені повинен кожен вчитель відповідного предмету дати завдання для самостійного опрацювання.

Але коли потрібно подати посилання на відеоурок або онлайн тести, або інші інтерактивні вправи.

Просто передати інформацію важко.

Тому можна використати наступний метод:

1. Створити у Google календарі розклад свого класу.

2. При налаштуванні додати вчителів для спільного використання з певними особами. (Важливо кожному вчителеві мати google акаунт)

3. Кожен вчитель зможе додавати опис до свого уроку, писати сторінки у підручнику, надавати лінки до відеоуроків, використовувати різні онлайн сервіси, інтерактивні вправи і на все це давати посилання.

4. Тепер найголовніше, потрібно вбудувати календар у будь яку web-сторінку - власний блог, офіційний сайт школи....використати будь що для подачі календаря.

Тепер, конкретна інструкція

1. Заходимо у пошукову систему Google. У вас має бути ваш акаунт. Якщо немає, створіть його. Клікаємо сервіс - Календар.
2. З ліва внизу є Мої календарі і Інші календарі. Клікаємо плюс і вибираємо Створити новий календар.

3. Даємо йому назву, наприклад Розклад уроків для 6 класу. Можна зробити опис. Тиснемо кнопку Створити календар.
4. З'являється календар з поточним тижнем або місяцем. Тиснемо вгорі - у розрізі тижня, тобто показати події за тиждень, клікаємо будь-де на понеділку і починаємо створювати урок. 
Назва уроку, змінюємо час, відповідно до розкладу дзвінків і тиснемо зберегти.

5. Клікаємо тепер на створеному уроці і вибираємо три вертикальні крапки - створити копію.

6. Змінюємо дату на наступний після канікул понеділок. Якщо каратнин буде лише два робочі тижні. Можна використати повторення кожного понеділка, тоді урок буде відображений кожного тижня.
7. В результаті отримуємо такий результат готового розкладу уроків для класу.
8. Тепер здійснюємо налаштування та доступ. Біля назви календаря у Моїх календарях є три вертикальні крапки. Клікаємо на них і обираємо пункт Налаштування та доступ.

9. Шукаємо категорію Спільне використання з певними особами і тиснемо +Додати людей. Вводимо електронну пошту вчителя-предметника. Тобто потрібно обмінятися електронними скриньками gmail. Важливо біля кожної особи вибрати опцію вносити зміни до подій.

10. Йдемо далі, шукаємо інтеграція календаря. Цей пункт допоможе вмонтувати наш календар у відповідний сайт або блог чи сторінку. Клікаємо кнопку Налаштувати.
11. Тепер вибираємо те, що нам реально потрібно. Вибираємо, що показати.  Також важливо вибрати ширину та висоту. Режим перегляду вибираємо розклад. На мою думку, так буде зручно для учнів, як у їхньому щоденнику. Початок тижня - понеділок. Обов'язково вгорі натиснути копіювати вставку. Але це потрібно зробити у самому кінці. 


Тепер, відкриваємо свій блог, створюємо новий допис і вставляємо дану вставку, але у html режимі.  Отримуємо розклад у блозі. Учень клікає на відповідний урок і бачить, що йому задає вчитель.
12. Для вчителя предметника потрібно відкрити електронну пошту та перевірити наявність нових повідомлень.  Має бути запрошення до календаря про використання спільного доступу. Відкриваємо лист і клікаємо додати календар.



13. Календар стає доступний для вчителя. Він шукаєм свій предмет, тисне ручку і додає опис.

На завершення ВАЖЛИВО!!!
Для дистанційного навчання важливо використання відео-уроків. Дитина не зможе самостійно опрацювати теоретичний матеріал з підручника. Тому, вчитель повинен шукати відео уроки, цікаві завдання, створювати самостійно онлайн тести. Так буде цікавіше  для вивчення того пропущеного матеріалу.

Я думаю, у нас все буде гаразд і скоро навчання відновиться у звичному режимі!!! Бог нам допоможе)))

Немає коментарів:

Дописати коментар